Nawigacja
Księgi oczekujące na indeksujących!

Pomóż nam je zindeksować

Księżomierz

Gościeradów

Batorz

Trójca

Logowanie
Nasza grupa na Facebooku

Najnowsze artykuły
Dla indeksujących
Wyszukiwarka Świętogenu

logo_sw (254 KB)

Szukaj zasobów na stronie

lupa.jpg (9 KB)

Hierarchia artykułów
Projekt indeksowania spisów ludności woj. krakowskiego

To bardzo obszerny materiał, który obejmuje swoim zasięgiem nie tylko parafie znajdujące się w obecnej Małopolsce, ale także w Świętokrzyskim i woj. śląskim.

Zapraszamy genealogów, zarówno do korzystania z indeksów, które już są opracowane (obecnie 22 parafie), ale również do włączenia się w indeksowanie kolejnych parafii. Indeksy znajdują się w wyszukiwarce Świętogenu i są opisane nazwą parafii z dopiskiem "spis ludności", np. Wodzisław – spis ludności.

Szczegółowe informacje o tym jakie parafie są dostępne do indeksowania znajdują się w tabeli z rezerwacjami. Jest tam również instrukcja indeksowania i przykłady zapisów. Materiały dostępne pod tym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1cubB1bmwdxbLkWAJ4oY0zEEVykI4Q_EM

Myślę, że opracowanie tych parafii, w których mieszkali nasi przodkowie to bardzo przyjemne zajęcie. Przy okazji indeksowania można też dokładnie zapoznać się z dostępnymi informacjami i zwrócić uwagę na osoby, które mogły należeć do naszej rodziny. Ja już wyłuskałam w ten sposób wiele danych, które umknęły mi gdy wcześniej przeglądałam "moje" tereny. Dla wielu parafii to również najstarsze zachowane informacje o mieszkańcach.

Wojciech Nowiński podzielił już skany spisów oraz dołączonych do nich metryk (skorowidzów) dla całego powiatu krakowskiego i proszowskiego. Znajdziecie je na tym portalu w zakładce Małopolska. Kolejne powiaty oraz spis ludności żydowskiej i innych wyznań są w trakcie opracowania i również trafią do tego samego folderu.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszam do kontaktu na maila: renata.majewska @ poczta.fm

Pięknie pozdrawiam